Öğretme Metodu

Web-kamera Yok
Derslerde öğencinin tamamen rahat olabilmesi ve kendisini dinleme ve konuşmaya odaklayabilmesi için derslerde web-kamera kullanılmamaktadır. Pek çok online hoca web kamerayla çalışmaktadır. Fakat bizim hocamız bunu tercih etmemektedir. Böylece öğrenciler derslerinde daha rahat ve konforlu olurlar.

Esnek Öğrenme 
Hocamızın öğretme Sistemi esnektir. Sınıfta sadece siz olacaksınız böylece hoca sadece sizin eğitiminize odaklanmaktadır. Bu yöntem klasik kitapla ders anlatılan sınıf eğitiminden daha etkili bir yöntemdir. Sadece sizin ingilizcenizi geliştirmeye yönelik ders anlatılır. Bunun anlamı zamanınızı boşa harcamadan ingilizcenizi geliştirebilmenizdir. Esnek öğrenmenin anlamı, hangi konuya odaklanmak istiyorsanız o konuyu çalışabilmenizdir. Bu bir gramer konusu olabileceği gibi o günkü önemli bir gelişme veya haber hakkında da olabilir.

İletişime Dayalı Öğrenme 
Hocamızın öğretim yöntemi öğrencilerin dil bilgi ve becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak için iletişim kullanarak dayanmaktadır. Öğrenciler hocamızla pratik yaparak kendilerini geliştirmektedirler. Öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için her dersten sonra ödev verilmekte ve diğer derste bu ödev hakkında çalışılmaktadır. 

Etkili Birebir Metod
Günümüzde pek çok online öğretmen internet üzerinden ders vermektedir. Fakat birebir etkili online ders verebilecek kişiyi bulmak çok daha önemlidir. İnternet üzerinden birebir ders verebilmek için öğreticinin karşıdaki kişiyle iletişimi çok önemlidir. Hocamız bu konuda kendini 9 yıldır kanıtlamış ve Skype üzerinden yüzlerce öğrenciye ders vermiştir ve halen ders vermeye devam etmektedir.

İnternetin kaynak olarak kullanılması 
Derslerde hocamız kaynak olarak interneti kullanmaktadır. İnternetin bir derya olduğu günümüzde hocamız sizin ilgi alanınıza giren bir konuyu o günün ders konusu yapabileceği gibi hocamızın seçeceği bir haber, makale de o günün konusu olabilir. Öğrencinin seviyesine göre hoca Skype üzerinden ders anlatırken konuştuğunu yazıya da aktarmaktadır. Bu sayede daha sonra dersi tekrar etme şansınız vardır. Derslerde hoca herhangi bir haber, resim, videonun linkini öğrenciye göndererek dersi interaktif hale dönüştürür.

Destek ve Geri Bildirim 
Bir öğretmen olarak hocamızın rolü size İngilizce kullanımınız hakkında destek olmaktır. Hocamız Skype üzerinde dersini anlatırken aynı zamanda seviyenize göre konuştuğunu yazmaktadır. Böylece daha sonra dersinizi tekrar edebilirsiniz.

Rahat Öğrenme Ortamı
Dersleri istediğiniz yerden alabilirsiniz. evde, işte her yerde. Evinizin konforunda uzaktan eğitimle istediğiniz zaman ders almanın kolaylığını yaşayın. 

Ulaşım Sorunu Yok
Ders için saatlerce trafik derdine katlanmak zorunda değilsiniz. tek yapmanız gereken evinizin konforunda bir bilgisayar , mikrofonlu kulaklık ve internet bağlantınızın olması. 

Öğrenmede Süreklilik 
Hocamız sizin için her zaman kendini geliştirmektedir.Zamanla öğretmen ve öğrenci birbirlerini tanır ve hocamız öğrencisinin hangi konuda daha çok ilerlemesi gerektiği tespit etmektedir. 

Düzenli Ev Ödevi 
Her dersten sonra öğrenciye ev ödevi verilmektedir. Böylece öğrenci derste öğrendikleriyle ilgili pratik yapma imkanı bulmaktadır. Ev ödevleri mümkün olduğunca eğlenceli ve ilginç konulardan seçilmektedir. Bir sonraki derste ev ödevleri kontrol edilmekte ve problemler çözülmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Facebook'ta Bizi Beğenin !